Make Love Not Walls

Marka odzieżowa DIESEL w lutym 2017 rozpoczęła kampanię, której główne hasło to „Make Love Not Walls”.

Spot naprawdę robi wrażenie! Wyreżyserował go słynny David LaChapelle oraz wystąpił w niej srebrny medalista olimpijski Danell Leyva i transpłciowa modelka Octavia Hamlett. Nicola Formichetti, dyrektor artystyczny marki Diesel wyjaśnia, że tą reklamą Diesel chce przypomnieć, że jest tak wiele symbolicznych murów, ścian i barier w codziennym życiu, które powstrzymują ludzi od bycia sobą, od bycia prawdziwym, od okazywania miłości.

Dlatego marka chce szerzyć pozytywne przesłanie i pokazać, że lepsze i ekscytujące jutro jest możliwe. Trzeba przyznać, że jest niezłą prowokacją w czasach, gdy prezydent Donald Trumph chce budować mur na granicy z Meksykiem.

Make Love Not War

Spójrzmy jednak na tą kampanię pod kątem działań niestandardowych.

Kampania obejmuje emisję spotu, aktywności w Internecie oraz działania na outdoorze. Dawno nie widziałam tak spójnej i ciekawej realizacji. Motywem przewodnim kampanii jest tęczowy dmuchany czołg, który odwiedził takie miasta jak Berlin, Londyn, Nowy Jork i Tokio.

W kampanii zostały również wykorzystane również wykorzystany:

nośniki 12×4, duży format, tramboardy, LEDowe instalacje, niestandardowe taxi, mokap upy, aranżacja wewnątrz metra. Warto również zwrócić uwagę na świetną wizualizację witryn sklepowych – doskonałe połączenie ambientu, OOH z działaniami TRADE oraz PR. Lubimy bardzo! <3.

Photos via instagram

Newsletter